ÚDRŽBA A PÉČE O LÁTKOVÉ PLENKY Bamboolik

 

Máte stále zakořeněnou představu o tom, že látkové pleny se musí máchat, vyvařovat a žehlit a že to zabere spoustu času, který byste raději věnovali svému dítěti? Co vás nemá! U moderních látkových plen již dávno neplatí Mýty o látkových plenách, tak, jak si je můžete pamatovat z vyprávění svých maminek či babiček. Údržba látkových plen ve výsledku nezabere o moc víc času než každodenní vynášení jednorázových plen do kontejneru.

Plenky All in one (AIO), včetně MiniMimi AIO plenek, MiniMimi kalhotkové pleny a Noční kalhotkové pleny, stejně jako všechny vkládací plenky z AI2 systému a Bamboolikovy vícevrstvé pleny perte na 60° C, ideálně na program s předpírkou nebo před samotným praním zapněte máchání. Pokud jsou pleny hodně ušpiněné, sklepejte nečistoty do toalety (zde oceníte praktičnost flísových separačních plenek či Baby Ono jednorázových separačních plenek, díky kterým bude celý proces výrazně čistší), eventuálně propláchněte pod sprchou. Pleny skladujte na sucho v kýblu či nepromokavém pytli na pleny (doporučujeme k plenám kápnout pár kapek esenciálního oleje, AntiSept či TeaTree k minimalizaci zápachu). Po vyprání pleny nechte uschnout buď na sušáku či šňůře nebo je prožeňte sušičkou. Do sušičky však nedávejte AIO kalhotky, které nesmí přijít na přímý zdroj tepla (např. topení, nedávejte je ale ani na přímé sluníčko), neboť by se mohla poškodit membrána (je to stejně jako s membránovými funkčními bundami, ty také vyžadují při praní speciální péči).

 

Výhodou Bamboolikova All in Two (AI2) systému je, že po každém použití perete jenom savá jádra, svrchní kalhotky (platí i pro MiniMimi svrchní kalhotky) stačí po použití vyvětrat (doporučujeme alespoň po jeden přebalovací interval) a můžete je použít znovu. To samozřejmě platí v případě, že nejsou zašpiněné, pokud se to stane, vyperte je hned. Svrchní kalhotky můžete prát na 60° C s ostatními plenami, nedávejte je však do sušičky ani na přímé sluníčko či přímý zdroj tepla. Tatáž pravidla jako pro svrchní kalhotky platí i pro tréningové kalhotky.

 

Bamboolikovy flísové separační plenky perete úplně stejně jako ostatní plenky a můžete je bez obav sušit v sušičce. (Ono to ale skoro není nutné. Schnou bleskurychle!)

 

Nikdy nepoužívejte při praní látkových plen a jejich příslušenství aviváž.

 

A jaký prací prášek zvolit? To už necháme na vás. Bamboolik doporučuje používat ekologické prací prostředky, nicméně kvůli plenám nemusíte svůj oblíbený prášek měnit. Jen prosím nepoužívejte mýdlo na flísové (Stay Dry) povrchy ( AIO plenky a MiniMimi AIO plenky, flísové separační plenky), to by mohlo zacpat póry v látce a učinit z ní de facto voděodolný materiál (a to v případě savé plenky rozhodně nechcete).

 

Bamboolik doporučuje praní plen jednou za 2 až 3 dny. Žehlit se rozhodně nemusí.

 

Více informací o péči o pleny najdete v příbalovém letáku.

 

NÁŠ TIP:

Při praní produktů se suchými zipy (plenkové kalhotky, AIO plenky, svrchní kalhotky) nezapomeňte volné konce suchých zipů zapnout do tzv. protikusů na zadní vnitřní straně kalhotek/plenek. Zabráníte tak tomu, že v pračce vyrobíte gigantický uzel prádla (jehož rozmotání trvá celou věčnost) a zároveň si zajistíte, že suché zipy vydrží denní používání i po dobu několika let (a dětí).

 

Zdroj:

www.bamboolik.cz