Polka Dot Gray vel. XL

Kód: 17139
499 Kč
Skladem

Velikost XL 126 - 135 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Udělejte radost těmito veselými botkami z kolekce Polka Dot. Azurově modrá barva se žlutými puntíky je veselá a oblíbí si ji kluci i holky. Stejně jako ostatní botičky od firmy Attipas jsou i tyto speciálně navrženy pro přirozený vývoj dětských chodidel. Veselé botičky v duhových barvách potěší každé děťátko, ale i jeho rodiče. Všechny boty Attipas jsou navíc navrženy tak, aby umožnili přirozený vývoj dětského chodidla.

 

Vybíráme správnou dětskou obuv. Attipas!

Obuv Attipas byla vyvinuta ve spolupráci s katedrou ortopedie na světoznámé národní univerzitě v Soulu (Jižní Korea). Během vývoje byla provedena řada výzkumů týkajících se vlastností nohy dítěte zejména během růstu.

Na základě provedených testů byla vytvořena funkční dětská obuv Attipas, která přesně odpovídá správnému vývoji dětské nohy.

Obrázek s ukázkou různých testů prováděných během vývoje obuvi Attipas.

 

Zdraví a krása nohy našich dětí závisí přímo na botách, které nosí. Proto od okamžiku, kdy se dítě začne stavět na své nohy, vyvstává otázka, jak se nezmýlit při výběru dětské obuvi?

Dětská zdravotní obuv by měla zajistit přirozený vývoj nohy dítěte a předcházet vzniku plochých noh. Když budete obuv kupovat, věnujte pozornost následujícím bodům:

 

1. Forma a styl dětské obuvi (číslo 3 na obrázku dole)

Špička nohy by měla být (i na úkor módních trendů) dostatečně široká, aby umožňovala volný pohyb prstů. Úzká špička stlačuje měkké tkáně a zhoršuje následně i krevní oběh v noze, zúžením prostoru navíc způsobuje nerovnoměrné zatížení nohy. Korejští vědci také prokázali, že volný pohyb prstů má přímou souvislost s kognitivním vývojem dítěte.

 

2. Materiál (číslo 2 na obrázku dole)

Ideální jsou přírodní materiály, které jsou pružné a dýchají. Díky tomu se noha nepotí a nevytváří se tak podmínky pro vznik kožních onemocnění.

Obuv Attipas je vyrobena z ekologicky čistých materiálů. Na povrchu je 80% bavlna a podrážka je tvořena termoplastickým silikonem, který se přizpůsobí anatomickému tvaru nohy. V podrážce jsou navíc odvětrávací otvory, které propouštějí vzduch a noha se tak nepotí. Tuto skutečnost nám potvrzují největší spotřebitelé obuvi Attipas, zákazníci ze Spojených arabských emirátů, kde od května do září přesahují denní teploty 40°C.

 

3. Opatek (číslo 5 na obrázku dole)

Zadní část boty musí být dostatečně pevná, aby držela na noze.

 

4. Podrážka (číslo 1 na obrázku dole)  

Podrážka by měla být lehká, elastická (gumová nebo polyuretanová), neklouzavá a snadno ohýbatelná, aby pouze kopírovala pohyb nohy dítěte. Při nákupu vyzkoušejte tuto pružnost jejím ohnutím v ruce, což by mělo jít velmi jednoduše.

 

5. Flexibilita obuvi (číslo 4 na obrázku dole)

Důležitá je flexibilita obuvi v místech, kde se noha při chůzi ohýbá. Příliš pevná bota, která nedovolí noze se při chůzi ohýbat, je velmi nepohodlná, zabraňuje přirozenému vývoji nohy a navíc přetěžuje a unavuje nohu. Existuje obecné pravidlo - čím silnější podrážka, tím méně se noha může přirozeně vyvíjet.

 

6. Hmotnost obuvi.

Lidí často ani nenapadne řešit hmotnost boty, jako jednu z důležitých vlastností pro výběr správné obuvi. Pokud si ale uvědomíme, že dítě v průběhu jednoho dne ujde přibližně 18-20 000 kroků, bota by neměla být pro nohu další zátěží a měla by být maximálně lehká.

Obuv Attipas dokonce prošla zkouškou lehkosti a jako jediná obuv dokázala vystoupat na nafukovacím balónku :).

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.