Dětská zdravotní obuv umožní správný vývoj nohy

Známým faktem je, že nesprávná obuv může různě poškodit dětské nohy. I když se takřka všechny děti narodí se zdravýma nohama, již v první třídě byste jich našli dobrou třetinu s poškozením nohou, a to díky nevhodně vybrané obuvi. Zdravé obouvání dětí závisí především na rodičích, protože ti se starají o výběr a koupí nových bot. Náš trh je bohužel naplněn nejen kvalitními,  ale také nekvalitními botami.

 

Jak poznat zdravotně nezávadnou obuv?

Různé barevné kombinace obuvi umí nalákat, ale nejprve si všímejte z jakých materiálů byla obuv vyrobena. Měla by obsahovat jen nejkvalitnější a prodyšné přírodní materiály. Přírodní materiály se vyznačují prodyšností, měkkostí a absorpcí vlhkosti. V současnosti objevíte však i dětskou obuv z umělých materiálů, která má výborné hygienické vlastnosti a dá se brát jako zdravotně nezávadná. Důležité je dokonalé zafixování nohy v obuvi. Není přípustné, aby noha při chůzi vybočovala patní částí. Opatek by měl být u uzavřených druhů bot dlouhý, vysoký a s dostatečnou tuhostí.

 

Certifikace obuvi

Kvalitním značkám obuvi nebude chybět úřední osvědčení, kde je doložena zdravotní nezávadnost dětské obuvi. Musí splňovat požadavky na bezpečnost při používání i hygienickou nezávadnost. Botičky pro miminka mají prostornou kulatou špičku. Špičatá obuv způsobuje dětem potíže, jakými jsou například vybočený malík, vbočený palec nebo kladívkové prsty. Příliš krátké boty pomohou jedině k ohrožení zdraví dítěte.

Dětská zdravotní obuv je zastoupena také desítkami modelů od firmy Attipas. V botách Attipas mají vaše děti pocit bezpečí, protože byla použita speciálně vyvinutá technologie výroby, kde se nepoužívala lepidla, formaldehyd a ani žádné toxické látky. Dětské boty jsou pohodlné s měkkou a neklouzající podrážkou. Podrážka je navíc prodyšná a noha dítěte se nezapařuje a může přirozeně dýchat.

Dětská zdravotní obuv Attipas je zhotovena z jednoduchého materiálu, kdy podrážku tvoří silikon a ponožku bavlna. Lehká a pružná obuv je pratelná i v pračce, stačí si nastavit program na ruční praní. Díky volné špičce není nijak omezován krevní oběh dětské nohy a chůze je správně podporována. Dětská zdravotní obuv Attipas  byla vyvinuta díky zkušeným designerům, kteří úzce spolupracovali s dětskými ortopedy a lékaři.